Apple’ın tasarruf hesabı 10 milyar dolara ulaştı

Dünyaca ünlü teknoloji firması Apple’ın, Goldman Sachs destekli birikim hesabı mevduatta 10 milyar doları aştı.

iPhone üreticisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, hizmetin Nisan ayında kullanıma sunulmasından bu yana, kullanıcıların %97’sinin bir geri ödeme ödül programı olan Apple Daily Cash’lerini hesaba yatırmayı seçtiğini söyledi. Duyuru, Haziran ayında Goldman Sachs’ın Apple ortaklığından çıkmayı düşündüğüne dair bir raporun ardından geldi.

Wall Street Journal, bankanın Apple kredi kartı ve şirketlerin birlikte sunduğu diğer hizmetleri devralmak için American Express Co. ile görüşmelerde bulunduğunu bildirdi.

Apple ayrıca tasarruf hesabını açarken bazı aksaklıklar yaşadı. Bazı kullanıcılar, günlerce uzayan gecikmelerle kolayca nakit çekememekten şikayet ettiler. İcra Kurulu Başkanı Tim Cook, Haziran ayında verdiği bir röportajda, sorunun dolandırıcılığı önlemek için tasarlanmış bir güvenlik sisteminden kaynaklandığını söyledi.

Çarşamba günkü açıklamada, hem Apple hem de Goldman’dan yöneticiler daha parlak bir tablo sundu. Apple’ın üst düzey finansal ürünler yöneticisi Jennifer Bailey, şirketin “hem yeni hem de mevcut müşterilerin mükemmel karşılamasını görmekten heyecan duyduğunu” söyledi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x