ASUS ROG NUC mini-PC Tanıtıldı

Intel, Haziran 2023 tarihinde artık yeni NUC mini bilgisayarları tasarlamayacağını, üretmeyeceğini veya satmayacağını duyurdu. Temmuz ayında ise Asus, NUC tasarımını Intel ile yapılan bir anlaşma kapsamında sürdüreceğini açıkladı. Şimdi ise CES 2024 etkinliğinde Asus, oyunculara yönelik ROG NUC adlı ilk NUC mini bilgisayarını piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.

Asus basın açıklamasında şunları belirtiyor: “Alet gerektirmeyen kasa tasarımı, minimalist bir form faktöründe tavizsiz oyun deneyimi için 270 x 180 x 50 mm boyutlarıyla 10 dakikadan kısa sürede entegrasyona olanak tanır. ROG NUC, performansın ötesinde, yeniden tanımlanmış bir oyun etkileşimi için ROG Raikiri PRO denetleyiciyle kusursuz bir şekilde eşleşir. RGB aydınlatma ve ROG Armoury Crate uygulaması, kullanıcıların büyüleyici ışık gösterileri oluşturmasına olanak tanır.”

Kullanıcılar, Intel Core Ultra 7 155H işlemciye veya Core Ultra 9 185H yongasına sahip bir Asus ROG NUC alabilecekler. GPU seçenekleri ise NVIDIA GeForce RTX 4060 veya 4070 olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca 32 GB’a kadar RAM takma desteği ve SSD depolama için üç adet M.2 2280 PCIe Gen4x4 yuvası mevcut olacak.

ASUS ROG NUC, birlikte verilen standla yatay veya dikey olarak kurulabilecek. Mini bilgisayarın ön kısmında bir SD kart okuyucu, iki USB bağlantı noktası ve ses girişleri yer alacak. Ek olarak, arkada bir Thunderbolt 4 bağlantı noktası, dört USB bağlantı noktası, bir HDMI bağlantı noktası, iki DisplayPort ve bir Ethernet 2.5Gig bağlantı noktası olacak.

Asus, ROG NUC’un Thunderbolt 4 bağlantı noktası, HDMI bağlantı noktası ve iki DisplayPort ile aynı anda dört adede kadar 4K ekranı çalıştırabileceğini iddia ediyor.

Ürünün ne zaman piyasaya sürüleceği ve fiyat bilgisi ise henüz açıklanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir