Doğu Perinçek Cumhurbaşkanlığı adaylığı başvurusunu yaptı

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Doğu Perinçek YSK’ya başvurusunu yaptı. Perinçek’in başvurusunu YSK Başkanı Ahmet Yener aldı. Perinçek’e Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, Vatan Partisi Genel Saymanı Şehmus Yıldırım Gençer ve Vatan Partisi MKK Üyesi, Hukuk İşleri Bürosu Başkanı Nusret Senem’den oluşan bir heyet eşlik etti.

“BÜYÜK BİR MİLLETİN VATANDAŞLARIYIZ”

Perinçek, adaylık başvurusu sonrası basın mensuplarına bir açıklama gerçekleştirdi. Perinçek açıklamasında Türkiye’nin zorluklarla karşı karşıya olduğunu belirtti. Perinçek şu ifadeleri kullandı:

Türkiyemiz büyük zorluklarla mücadele ediyor. Ama biliyoruz büyük bir milletin vatandaşlarıyız ve o büyük Türk milleti zorluklardan büyük çözümlerle, büyük kararlarla çıkmıştır.

Cumhurbaşkanlığı için 100 bin imza toplamak üzere adaylığımı koymuş bulunuyorum. Biz Vatan Partisi olarak ve Doğu Perinçek olarak zorluklar içinden geliyoruz. Ermeni soykırımı yalanını bitirmişiz, Silivri duvarını yıkmışız, 15-16 Temmuz gecesi ABD’nin darbesine en başta karşı çıkmışız ve o darbenin bertaraf edilmesinde tarihi görevler yapmışız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir