Harun Tekin; “Müziğin Melezleşmesini Güzel Buluyorum”

Zorlu PSM YouTube kanalının eğlenceli ve bol müzikli talk show programlarından olan ‘’Fi Fijör’’, müzisyen ve prodüktör Sena Gül, namıdiğer Paptircem’in sunumuyla devam ediyor. Paptircem’in, “Fi Fijör” programında klavyesinin başındayken, birbirinden ünlü konukların sırlarını, kariyerleri ile ilgili kırılma noktalarını ve çocukluk anılarını şaşırtıcı meydan okumalarla masaya yatırdığı yeni bölümünün konuğu; mor ve ötesi’nin solisti, başarılı müzisyen Harun Tekin oldu.

 

Müzisyen ve prodüktör Sena Gül, nam-ı diğer Paptircem, “Fi Fijör” isimli müzikli talk show programı Zorlu PSM YouTube kanalında devam ediyor. Zorlu PSM stüdyolarında gerçekleşen müzik, sohbet ve eğlence dolu “Fi Fijör” programının yeni konuğu “Bir Derdim Var”, “Cambaz”, “Sevda Çiçeği” ve “Araf” gibi kültleşen hitleriyle mor ve ötesi grubunun solisti başarılı müzisyen Harun Tekin oldu.

 

“Müziğin Melezleşmesini Güzel Buluyorum”

Harun Tekin, Paptircem’in “Biliyorsun bir şeyler değişiyor artık ve herkes yeni bir şeyler denemeye başladı. Özellikle yeni jenerasyon, sektör veya yeni çıkan müzikler hakkında sen ne düşünüyorsun? sorusuna ‘Şimdiki zaman ve yakın gelecekle ilgili bağ kurabilecek bir şey söylemek gerekirse; bu dönemin ben daha az fanatik bir müzik dinleme dönemi olduğunu düşünüyorum. Biz müzik yapmaya başladığımız sırada metalci, cazcı, rapçi vardı ve bu türler daha baskın kimliklerdi. Bunlar biraz tüketim alışkanlıklarıyla da ilgili, şimdiki gibi bütün müziğin elinin altında olduğu bir dünya yoktu. Bizim zamanımızda seçerek ulaşman gerekiyordu. Arkadaşların ne dinliyorsa onlardan tavsiye alıyordun, ‘20 albüm alayım da üçünü beğenirim’ gibi bir durum söz konusu değildi. Ayda bir tane albüm satın alabilirdin ya da kaset çekebilirdin. Onların hepsi sınırlı bir veri içerisinde ve birilerinin yaptığı seçimleri dinlemek oluyordu. Şimdi ise dünyadaki bütün müziği dinleyebiliyorsun, bence onun getirdiği bir melezleşme var ve bunu da çok sağlıklı ve iyi buluyorum. Buna da yaklaşmak ve uyum sağlamak için bizim de önümüzdeki aylarda oldukça değişik denemelerimizin olacağını söyleyebilirim.” yanıtını vererek müziğin bugününe bakışını ve yakın zamandaki projelerinden ipuçları vererek samimi açıklamalarda bulundu. 

Birbirinden farklı sürprizlerle, eğlenceli ve müzik dolu ‘’Fi Fijör’ programının Dolu Kadehi Ters Tut, Canozan, Yılmaz Sisters, Evdeki Saat ve Nova Norda’nın eğlenceli anlar yaşattığı bir önceki bölümlerine ve Harun Tekin’in konuk olduğu yeni bölümünü Zorlu PSM YouTube kanalından izleyebilirsiniz;

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x