Uçak Yerine Otobüs Yolculuğu Yapmanız İçin 5 Neden

Otobüs yolculuğu her zaman yeni yerler keşfetmek ve yeni maceralar yaşamak için bir fırsat. Ulaşım eskiden sadece bir yerden bir yere gitmek anlamına gelirken günlük hayatımızda farklı bir anlam taşıyor. Seyahat her zaman insanlara yeni beklentiler kazandırır. Zamanın çok önemli olduğu günümüz dünyasında neredeyse her yolculuk, yolda harcanan sürenin hesaplanmasını içeriyor. Otobüs yolculuğunun popüler olmasının nedenlerinden biri de seyahat ederken tercih edilen ulaşım aracı olması ve geniş bir kitle tarafından kullanılabilmesi. Bu koşullar göz önüne alındığında otobüsle seyahat etmek oldukça avantajlı. Otobüsle seyahat etmenin faydalarından biri de otobüs bileti fiyatlarının diğer ulaşım seçeneklerine nazaran daha uygun olması. Özellikle de en ekonomik fiyatlar kapsamında sunulan Obilet otobüs bileti ile fırsatları değerlenmiş olursunuz. 

Toplu taşıma denilince akla ilk gelen otobüs oluyor. Otobüs firmaları günlük yaşamda her zaman yolcu konforunu ve rekabetçi iş anlayışını ön planda tutuyor. Otobüs firmaları çoğu zaman otobüslerini daha konforlu hale getirecek hizmetler sunuyor. Geniş koltuk, uzun yolculuklarda kendinizi evinizde ergonomik açıdan rahat hissetmenizi sağlıyor. Otobüs firmalarının sunduğu tekli koltuk uygulamaları konforu maksimuma çıkarıyor. Konforlu bir yolculuk için en önemli faktörlerden biri de yolculuk sırasında belinizin ve boynunuzun rahatlığı oluyor. 

Otobüs yolculuğunun en güzel kısımlarından biri pencereden dışarı bakmak ve içinden geçtiğiniz farklı şehirleri gözlemlemek. Uzun mesafeli otobüs yolculukları hava karardıktan sonra sıkıcı olabiliyor. Gece yolculuk yapmayı daha rahat hale getirmek için yanınızda bir boyun yastığı taşıyın. Otobüs şirketlerinin genellikle multimedya araçları bulunuyor. Multimedya araçları sayesinde hareket halindeyken internette gezinmek, TV izlemek, oyun oynamak vb. tamamen mümkün oluyor. Otobüs yolculuğunu daha da keyifli hale getiren bir diğer şey ise lezzetli atıştırmalıklar. Otobüs yolculuğunuzda yol boyunca çeşitli atıştırmalıkların tadını çıkarın. Alacağınız Soma İzmir otobüs bileti sayesinde tüm bu noktaları deneyimlemeniz mümkün. Uçak yerine otobüs yolculuğu yapılmasının en temel 5 nedeni ise şu şekilde sıralanır;

 • Otobüs yolculukları yeni keşifler için fırsatlar sunuyor.
 • Otobüsler ile her yere ulaşım sağlamak mümkün hale geliyor.
 • Otobüs yolculukları diğer ulaşım şekillerine göre her zaman daha uygun fiyatlı oluyor.
 • Otobüsler gün geçtikçe daha konforlu seviyelerini yükseltiyor.
 • Toplu taşıma olması sebebiyle Otobüs kullanımı çevre dostu bir seçim oluyor.

Otobüs Yolculuğunun Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Binlerce yıldır kendimizi ve çevremizi geliştirmek için yarattığımız pek çok farklı eser var ve bunların birçoğunu bugün hala dünyanın farklı yerlerinde görmek mümkün. Seyahat, yaşam maceraları boyunca her zaman insanın kaderinin bir parçası oluyor. Zaman içerisinde örneğin seyahat sürelerini kısaltmak ve seyahati daha konforlu hale getirmek için on binlerce farklı rota keşfedildi ve onlarca farklı araç geliştirildi. Uçaklar, gemiler, trenler ve otobüsler seyahatlerimize aracılık eden araçlar oluyor. Peki seyahat için hangi aracı tercih edersiniz? Bu sorunun cevabı çeşitli nedenlerden dolayı farklı araçlardır ancak otobüsler hala en yaygın kullanılan seyahat araçlarından biri. 

 • Otobüs yolculuğu dünyanın hemen her yerini keşfetmek isteyenler için harika fırsatlar sunuyor. Özellikle uzun yolculuklarda iki nokta arasındaki seyahat rotası boyunca vakit ayırıp geçtiğiniz her noktayı gözlemleme imkanınız var. Sadece kalkış ve varış noktalarınızda değil, iki nokta arasında da farklı manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz. Keşfe her zaman açık olan gezgin için bundan daha güzel ne olabilir? 
 • Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de ülke içi ulaşım ağı ağırlıklı olarak otobüs üzerine kurulu. Türkiye gibi ülkeler, geniş alanları kapsayan karayolu ulaşım ağlarına sahip olduğu için otobüsler ülkedeki tüm şehirlere ulaşımı kolaylaştıran seçenekler olarak öne çıkıyor.
 • Eğer seyahat tutkusu ile dolu ve dünyayı keşfetmeyi bekleyen bir gezginseniz, Çorlu Ankara uçak bileti almak istediğinizde bütçe sorunları muhtemelen karşılaşacağınız en büyük sorunlardan biri. Seyahat etmenin ve gezmenin size paha biçilmez anılar getirebileceği doğrudur, ancak buna ayıracak bütçeniz yoksa hayalleriniz suya düşer. Otobüs yolculuğunun bir diğer avantajı da diğer ulaşım araçlarına göre en ucuz seçenek olması.
 • Araç seçerken araç konforu da oldukça önemli bir faktör. Uzun bir yolculuk sırasında rahat bir koltukta kitap okumak ya da multimedya ekipmanlarından yararlanmak, konforunuzu artırır. Kişilerin tercihlerine göre değişir ancak otobüs yolculuklarının gün geçtikçe daha konforlu hale geldiği söylenebilir. Önemli ölçüde daha büyük koltuklar, genişletilmiş multimedya seçenekleri ve genişletilmiş ikram seçenekleriyle uzun yolculukların keyfini çıkarın. Üstelik rekabet ortamı nedeniyle neredeyse tüm otobüs firmaları konfor düzeylerini ve hizmet kalitelerini artırmak için azami çaba gösteriyor. 
 • İnsanların yaydığı karbondioksit miktarı dünyada hoş olmayan olaylara neden olmaya devam ediyor. Aslında bu kadar önemli bir konu çok daha büyük bir çabayı gerektiriyor. Gerekli önlemler kısa sürede alınmazsa yakın gelecekte yeşil dünyamız rengini kaybedebilir. Toplu taşıma yerine kendi arabanızı kullanmanın karbon ayak izinize düşündüğünüzden daha büyük etkisi var. Bir otobüs yolculuğunun yoldaki 30 aracın karbon emisyonunu azalttığını biliyor muydunuz? Otobüsler tüm araçlar arasında en düşük karbon ayak izine sahip olandır ve bu da onları en çevreci seyahat seçeneği haline getirir.
 • Otobüslerin en çevre dostu seçenek olduğundan bahsediliyor olmasının nedenlerinden biri de enerji açısından en verimli  ulaşım şekli olması. Yüksek hızlı trenler otobüse kıyasla yaklaşık 2 kat, dizel otomobiller 6 kat, uçaklar 7 kat, diğer kişisel araçlar ise ortalama 8 kat enerji tüketiyor. 

Kaynak: Magazin Haberleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x