Apple Vision Pro İçin Office ve Teams Uygulamaları Copilot Desteği Sunacak

Apple, WWDC 2023 etkinliğinde Vision Pro karma gerçeklik başlığını duyururken sunumda Microsoft’un Vision Pro için Office üretkenlik uygulamalarının sürümlerini sunacağı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Microsoft, Vision Pro sahipleri için yaptığı Office ve Teams uygulamaları hakkında daha fazla bilgi verdi.

Microsoft blog yazısında Word, Excel ve PowerPoint’in Vision Pro için yerel uygulamalar olarak kullanılabileceğini bir kez daha doğruladı. Ayrıca başlık için Outlook, OneNote ve Loop uygulamalarıyla birlikte bir Teams uygulamasının da olduğu doğrulandı.

Ek olarak, Microsoft’un Vision Pro üretkenlik uygulamalarına metin komutları yazarak veya sesli komutlarla Copilot desteği ekleyecek olması da dikkat çekiyor.

Vision Pro ile toplantıya katılan başlık sahiplerinin herkes tarafından “Persona” olarak görüleceği belirtiliyor. Microsoft, bunun “kendilerinin yüz ve el hareketlerini gerçek zamanlı olarak yansıtan dijital bir temsili” olacağını söylüyor.

Microsoft şunları ekledi: “Apple Vision Pro’daki Teams sonsuz tuvali kullanır; Word, Excel ve PowerPoint gibi uygulamaları açabilir, bunları istediğiniz boyuta ölçeklendirebilir ve Teams toplantılarınız ve sohbetleriniz sırasında içeriğe sorunsuz bir şekilde erişmek için istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Ayrıca Teams’deki 3B içerikle kolayca iş birliği yapabilirsiniz; Teams sohbetlerinde ve kanallarında 3B içeriği zahmetsizce paylaşabilir ve ön izleyebilirsiniz.”

Vision Pro’da yaptığınız tüm Teams toplantıları veya çağrıları, hızlı bir şekilde PC veya akıllı telefon gibi daha geleneksel bir cihaza (veya tam tersi) aktarılabilecek. Son olarak Microsoft, Mesh teknolojisini kullanan 3B avatarların ve sanal ortamların yakın gelecekte Vision Pro kullanıcılarına da sunulacağını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x