Gigi Hadid, İsrail-Filistin Hakkında Sessizliğini Bozdu: ‘Filistinliler İçin Hayallerim Var…’

Tüm dünyayı endişe ve korkuya sürükleyen İsrail ve Hamas arasında meydana gelen ve devam eden çatışma hakkında Filistin asıllı model Gigi Hadid sessizliğini bozdu. Detaylar ?

Kaynak: https://www.ndtv.com/world-news/israe…

İsrail-filistin çatışmasında bilanço her geçen gün daha da ağırlaşıyor, tüm dünya yaşananları korku ve endişe içerisinde takip ediyor.

Filistin asıllı ünlü süper model Gigi Hadid, yaşananlara dair sessizliğini ilk kez bozarak ders niteliğinde bir açıklama paylaştı.

Sessizliği ile dikkatleri çeken Filistin kökenli model Gigi Hadid, yaptığı açıklama ile takdirleri topladı.

Sözlerine “Düşüncelerim, bu haksız trajediden etkilenen ve her gün bu çatışma nedeniyle çoğu çocuk olmak üzere masum canlar alan herkesle birlikte” şeklinde başlayan Hadid, “”Filistin mücadelesine ve işgal altındaki hayata karşı derin bir empatim var ve kalp kırıklığım var” dedi.

Bu benim her gün taşıdığım bir sorumluluk. Yahudi dostlarıma da daha önce de söylediğim gibi şunu açıkça söyleme sorumluluğu hissediyorum…

“Filistinliler için umutlarım ve hayallerim var ama bunların hiçbiri, tek bir Yahudi’nin bile zarar görmesini içermiyor” diyen ünlü model, hislerimize tercüman oldu.

“Masum insanların terörize edilmesi ‘Özgür Filistin’ hareketiyle bağdaştırılamaz ve ona hiçbir fayda sağlamaz” diyerek tüm masum sivillerin yaşam hakkını savundu.

Pek çok karmaşık, kişisel ve geçerli duygu vardır, ancak her insan temel hakları, insanca muameleyi ve güvenliği hak eder; milliyeti, dini, etnik kökeni veya nerede doğduğu önemli değildir.

Hadid sözlerini “Sözlerimin hiçbir zaman yeterli olmayacağını ve birçok kişinin derin yaralarını iyileştirmeyeceğini biliyorum ancak her zaman masum hayatların güvenliği için dua ediyorum” şeklinde bitirdi.

Ünlü modelin yakın arkadaşı Kylie Jenner, İsrail’i desteklediğini belirtmesi üzerine tepki almış ve bir milyona yakın takipçi kaybetmişti.

Ünlü model, herkesin ders alması gereken birçok noktaya parmak basarak hepimizin hislerine tercüman oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x