Onu sıcacık kalbiyle tanıyanlar dondu kaldı: Ünlü oyuncu eski asistanıyla mahkemelik oldu: Önce taciz etti, sonra işten kovdu

İşte bunun en yeni örneklerinden biri daha yaşandı. Rol aldığı Fast and Furious (Hızlı ve Öfkeli) serisiyle hafızalara kazınan ünlü oyuncu Vin Diesel’in eski asistanı Asta Jonasson, aktörün kendisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla dava açtı.

Diesel’in eski asistanı, söz konusu olayın 2010 yılında, Fast and Furious 5’in çekimleri sırasında Georgia’da yaşandığını ileri sürdü.

TMZ adlı internet sitesinin ele geçirdiği mahkeme dokümanlarına göre Asta Jonasson, Atlanta’taki St. Regis’te Diesel’in kaldığı suitte yaşanan olayları anlattı.

Eski asistan Asta Jonasson, Vin Diesel’in otel odasında kendisini taciz ettiğini ona direnince de işine son verildiğini ileri sürdü. 

Jonasson’un iddiasına göre Vin Diesel o sırada odasında birçok kadınla birlikte eğleniyordu.

Sonra eğlence bitti, odada kalan son kadının da ayrılmasının ardından o Diesel ile birlikte otelden çıkmaya hazırlandı. Anlattığına göre amaç Vin Diesel’in paparazzilerin dikkatini çekmeden otelden ayrılmasıydı.

Asta Jonasson, daha odadan çıkmadan önce Diesel’in kendisine elle sarkıntılık ettiğini, göğüslerine dokunup zorla öpmeye kalkıştığını ileri sürdü.

Anlattığına göre Jonasson, Vin Diesel’in elinden kurtulmaya çalıştı ama yine de oyuncu zorlayıcı davranışlarını sürdürdü.

Johansson’un ileri sürdüğüne göre Vin Diesel daha da ileri gitti ve genç kadının elbisesinin eteğini kaldırıp iç çamaşırına uzanmaya çalıştı. Sonra da kendisine zorla tecavüz etmeye kalkıştı.

Eski asistan, Vin Diesel’in kendisini nesne olarak gören cinsel eylemlerini sürdürdüğünü belirtip bu konuda ayrıntı da verdi. Jonasson, o anlarda gözlerini kapatıp olup biteni görmemeye çalıştı.

Jonasson, 2010 yılında meydana geldiğini iddia ettiği bu olay hakkında konuşmak ve dava açmak için neden bu kadar beklediğini de “Diesel’in Hollywood’daki gücünden korktum” diyerek anlattı.

Asistanı donup kalmış bir şekilde odada dururken eylemini tamamlayan Vin Diesel odadan çıkıp gitti.

Asta Jonasson’un ifadesine göre tacizin üzerinden birkaç saat geçtikten sonra kendisini işe alan One Race adlı yapım şirketinin başkanı ve aynı zamanda Diesel’in kız kardeşi olan Samantha Vincent’ın telefon edip kendisini işten kovduğunu ekledi.

Mahkeme dokümanlarında yer alan iddiasına göre Johansson, Vin Diesel’in kendisine yönelik tecavüz girişimine direndiği için işini kaybetti.

Genç kadın bugüne kadar sessiz kalmasının ve bu olay hakkında hiçbir girişimde bulunmamasının nedenini de “Vin Diesel’in Hollywood’daki gücünden korkmuştum” diye ifade etti.

Asta Jonasson, #metoo hareketinin sonucu olarak California’da uygulanan ve cinsel taciz konusunda 2009’dan önce olanları da anlatma hakkı tanıyan yeni yasa uyarınca konuşmaya karar verdiğini belirtti.

Jonasson, Diesel’e, kız kardeşine ve One Race Films’e cinsel şiddet, haksız işten çıkarma ve düşmanca çalışma ortamı nedeniyle dava açtığını söylüyor.

Vin Diesel’in avukatı, oyuncunun bütün bu iddiaları yalanladığını açıkladı. Hatta “Elimizde bu saçmalıkların uydurma olduğunu kanıtlayan deliller var” diye konuştu. 

Öte yandan Vin Diesel’in avukatı Bryan Freedman, oyuncunun bu iddiaları yalanladığını belirtti. Freedman “Açık konuşmam gerekirse Vin Diesel bu iddiaları kabul etmiyor.Sadece 9 gün çalıştığı ileri sürülen bir çalışanın 13 yıl sonra ortaya attıklarını ilk kez duyuyor. Bu saçmalıkları yalanlayan açık kanıtlar var” diye konuştu.

Vin Diesel hakkında ileri sürülen bu iddialar ve açılan dava ünlü oyuncunun hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü Diesel’in kamuoyunun zihnindeki imajı bambaşka.

Öte yandan Vin Diesel’in avukatı Bryan Freedman, oyuncunun bu iddiaları yalanladığını belirtti. Freedman “Açık konuşmam gerekirse Vin Diesel bu iddiaları kabul etmiyor.Sadece 9 gün çalıştığı ileri sürülen bir çalışanın 13 yıl sonra ortaya attıklarını ilk kez duyuyor. Bu saçmalıkları yalanlayan açık kanıtlar var” diye konuştu.

Diesel’in kamuoyundaki imajı ise bambaşka. Bu yüzden de eski asistanın iddiaları onu bu şekilde tanıyanları şoke etti. 

Paul Walker’ın kızını kendi elleriyle evlendiren Diesel, onunla bir tür baba kız ilişkisi de kurmuştu. Diesel, küçük yaşta babasız kalan Meadow için bir tür koruyucu figür olmuştu.

Hatta ünlü oyuncu bu konuda “Babalar Günü’nde beni aralyıp kutlayan ilk kişi hep Meadow olmuştur. Onu çocuklarımdan biri olarak görmek dünyadaki en harika şeylerden biri ” diye konuşmuştu.

Seyircinin hafızasında böylesine yumuşak kalpli biri olarak yer eden Vin Diesel’in eski asistanının iddiaları bu yüzden şaşkınlık yarattı.

?

Vin Diesel, genç yaşta hayata veda eden Paul Walker’ın yakın dostu olarak da biliniyor. İkili, aynı seride başrol paylaşıyordu. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x