Saniye saniye kaydedildi… Çaldığı ayakkabıyı beğenmeyince değiştirdi!

İstanbul‘un Esenyurt ilçesine bağlı Kıraç Şehitler Mahallesi Kavak Sokak’ta 17 Ocak günü sabaha karşı saat 04.00 sıralarında bir hırsızlık meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, şüpheli şahıs tanınmamak için kafasını örttüğü bir bez parçası ile sokaktaki bir binaya girdi. Adeta bir mağazadan ayakkabı seçer gibi ayakkabıları inceleyen şahıs, gözüne kestirdiği bir ayakkabıyı kendininkiyle değiştirerek çaldı.

O ANLARI GÜVENLİK KAMERASI KAYDETTİ!

Diğer katları dolaşan hırsız, çaldığı ayakkabılardan daha güzelini görünce, diğer ayakkabıyı çıkararak yeni beğendiği ayakkabıyı çekecek yardımı ile giyip binadan uzaklaştı. O anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Yaşanan akıl almaz olay ile ilgili konuşan Abdulcebbar Yetkin, “Bu çok feci bir şey. Bu hırsız gelip bir daireye girip soyabilirdi. Mesela su saatlerini falanda çalıyorlar. Gelip ayakkabısını deniyor. Benim kapıyı yokluyor. Bütün binayı yokladıktan sonra sanki hiçbir şey olmamış gibi ayakkabıyı giyip gidiyor. Eski ayakkabılarını bırakıyor başka ayakkabı giyip gidiyor. Üst katı tarayarak geliyor. Üst katta bir ayakkabı beğeniyor. O ayakkabıyı çıkarıyor ve deniyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x