Xiaomi MIX Fold 4 için uydu iletişimi özelliği test edildi

Xiaomi, katlanabilir ekranlı telefonlarına yeni bir özellik eklemek için çalışmalarını sürdürüyor. MIX Fold 4 ve iki diğer katlanabilir ekranlı telefon modelinde uydu iletişim işlevselliği test ediliyor. Dikey katlanabilen MIX Fold 4, çift arka kamera özelliğine sahipken, yatay katlanabilen amiral gemisi model dört arka kameraya sahip.

Xiaomi’nin katlanabilir ekranlı telefonları için uydu iletişim testleri hakkındaki bu yeni bilgiler, Smart Pikachu adlı blog yazarı tarafından paylaşıldı. Eşlik eden görsellerde, Xiaomi’nin kendi geliştirdiği bileşenler olduğu iddia edildi. Yeni Xiaomi yatay katlanabilir ekranlı telefon da piyasaya sürüldü ve Xiaomi’nin bu modelin düşük fiyatlı bir versiyonunu geliştirdiği söyleniyor.

Xiaomi MIX Fold 4 için uydu iletişimi özelliği test edildi

Xiaomi akıllı telefonlarında daha önce de uydu iletişimi özelliği gündeme gelmişti. Eylül 2023’te, Xiaomi Mi 14 Pro’nun özel bir versiyonunun uydu iletişimi özelliğine sahip olacağı bildirilmiş, ancak bu gerçekleşmemişti. Xiaomi Mi 14 Ultra’nın da uydu iletişim özelliğini test ettiği spekülasyonları mevcut.

Bu cep telefonunun Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile güçlendirilmiş olması ve dört kameralı periskop çift-odak segmentine sahip olması bekleniyor. MIX Fold serisinin önceki iterasyonu Leica optik tam odaklı dört kameralı bir kuruluma sahipti. Xiaomi MIX Fold 3, 50MP Sony IMX800 ana kamera, 10MP telefoto lens, 10MP periskop telefoto ve 12MP ultra geniş açılı lens içeriyordu.

Uydu iletişim işlevselliğinin entegrasyonu, Xiaomi MIX Fold 4 katlanabilir ekranlı akıllı telefonun premium derecesini artıracak bir gelişme olacak. Ayrıca, telefonun katlanabilir odaklanması, daha hafif bir tasarımla gelmesini sağlayacak. Xiaomi MIX Fold 4 için henüz bir piyasaya çıkış tarihi veya fiyatlandırma bilgisi bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x