Yolda Gören Herkes ‘Kenan Işık İyileşti Mi?’ Diye Birbirine Sordu!

“Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasının efsane sunucusu Kenan Işık, 9 yıl önce geçirdiği beyin kanaması nedeniyle komaya girdi. O günden bu yana sevenleri tarafından iyileşeceği günü bekleyen Işık’ın sağlık durumuyla ilgili son zamanlarda kafa karıştıran haberler gündeme geldi.

İkizi kadar benziyor

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir sokakta Kenan Işık’a benzeyen bir kişinin görüldüğü iddia edildi. Bu iddia kısa sürede sosyal medyada yayıldı ve birçok kişi “Kenan Işık iyileşti mi?” diye merak etti. Ancak gerçek çok farklıydı. Görülen kişi, Kenan Işık’ın ikizi kadar benzeyen kardeşi Prof. Dr. Mehmet Cengiz Işık’tı.

Bodrum’da görüldü iddiası

Kenan Işık’ın sağlık durumuyla ilgili zaman zaman başka haberler de gündeme geliyor. Örneğin, geçtiğimiz yıl bazı kişiler Bodrum’da bir yazlıkta Kenan Işık’ı balkonda oturmuş halde gördüklerini iddia etmişti. Ancak bu iddialar da doğrulanmadı.

Google’da en çok aranan isimlerden biri

Kenan Işık’ın sağlık durumu, Google’da en çok aranan isimlerden biri olmaya devam ediyor.

Ancak görünen kişinin Kenan Işık’ın kendisine çok benzeyen kardeşi.

Peki ünlü oyuncu Kenan Işık sanılan Kenan Işık’ın kardeşi Memet Cengiz Işık kimdir?

Memet Cengiz Işık aslen Malatyalıdır ve Ankara’da ikamet etmektedir. Kenan Işık’a birebir benzerliği ile tüm dikkatleri üzerinde toplayan Memet Cengiz Işık, lisans eğitimini 1972 tarihinde Ankara Üniversitesi’nin Klasik Arkeoloji bölümünde almıştır.

Öte yandan Arkeoloji alanında profesör unvanıyla görevini icra eden Memet Cengiz Işık, bu alan üzerine yüksek lisans ve doktorasını mezun olduğu Ankara Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Tüm bunların yanı sıra Memet Cengiz Işık, Devlet Demiryolları’ndan emekli bir memurun çocuğudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x